Please update your Flash Player to view content.

Przepiękne ruiny zamku postanowiliśmy zwiedzić w ramach naszego cyklu wycieczek pn. „Cudze chwalicie - swego nie znacie”.  Niestety okazało się, że obiekt nie wpisuje się w założenia tego cyklu.

Zamek Ogrodzieniec leży na terenie Wsi Podzamcze w gminie Ogrodzieniec niedaleko Zawiercia, na szlaku orlich gniazd i najwyższym wzniesieniu Wyżyny Krakowsko Częstochowskiej.
Na samo wzgórze,  przed wejście na teren otaczający zamek można podjechać samochodem. Na górze znajdują się nawet oznakowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. I to jest niestety ostatnie przyjazne i przystosowane miejsce. Wejście na wzgórze zamkowe, jak i same ruiny zamku są całkowicie niedostępne dla wózkowiczów.

Podczas naszej wycieczki ruiny zwiedzić mogli wolontariusze,  a osoby na wózkach musiały zaczekać w ogródku jednego z lokali, których przed wejściem do ruin jest całe mnóstwo.
Brak możliwości zwiedzenia zamku zrekompensowaliśmy sobie wspaniałym wypoczynkiem przy grillu zorganizowanym przez naszych wolontariuszy Anię i Damiana.

Kupując przez FaniMani wspierasz nas :-)

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.